Tabletele au lovit în vânzările de netbook-uri. Vânzările de netbook-uri au scăzut anul trecut cu 25%, în timp ce tabletele şi smartphone-urile au avut un an foarte bun, potrivit unui studiu al companiei de analiză Canalys.

 

 

Anul trecut tabletele au depăşit netbookurile din punctul de vedere al vânzărilor totale, în timp ce la nivel global s-au vândut mai multe smartphone-uri (487,7 milioane) decât tablete şi PC-uri la un loc (414,6 milioane), scrie The Guardian. Vânzările de netbook-uri au scăzut de la 39,4 milioane în 2010 la 29,4 milioane în 2011, în timp ce numărul de tablete PC vândute a urcat în aceeaşi perioadă de la 23 de milioane la 63 de milioane.

 

 

 

Sursa: www.zf.ro

Lasă un răspuns

Numărul de telefon cu tarif de convorbire locala la care cetățenii Bucureștiului și companiile pot solicita serviciul de preluare DEEE-uri

Sistem de management DEEE certificat

Suntem Membri



vreau sa fiu voluntar